دوره 19، شماره 9 - ( 1398 )                   جلد 19 شماره 9 صفحات 0-0 | برگشت به فهرست نسخه ها

XML English Abstract Print


Download citation:
BibTeX | RIS | EndNote | Medlars | ProCite | Reference Manager | RefWorks
Send citation to:

Sayahbadkhor M, Mozafari A, Naddaf Oskouei A. Experimental and numerical investigating of failure factors in one-way ring valves in reciprocating Compressors. Modares Mechanical Engineering. 2019; 19 (9)
URL: http://journals.modares.ac.ir/article-15-24981-fa.html
سیاح بادخور مصطفی، مظفری علی، نداف اسکوئی علیرضا. بررسی تجربی و عددی عوامل شکست در سوپاپ های یکطرفه رینگی در کمپرسورهای رفت و برگشتی. مهندسی مکانیک مدرس. 1398; 19 (9)

URL: http://journals.modares.ac.ir/article-15-24981-fa.html


1- دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه جامع امام حسین (ع)استاد مدعو دانشگاه ایوان کی
2- فارغ التحصیل
3- عضو هیات علمی دانشگاه جامع امام حسین (ع) ، anadaf@ihu.ac.ir
چکیده:   (152 مشاهده)
رینگ­ داخل سوپاپ یکطرفه، در کمپرسور­ رفت­و­برگشتی نقش کلیدی و مهمی دارد. در این مقاله دو جنس متفاوت برای رینگ در نظر گرفته شده است. یکی، فولاد ضدزنگ به شماره ماده­ی 1.5022 و با علامت 38si6 و دیگری، کامپوزیت کربن-پیک است. این دو رینگ در سوپاپ­های یکسانی از نظر طراحی و ساخت قرار داده شدند. سپس این سوپاپ­ها درکمپرسورهایی با کاربرد یکسان مورد آزمایش قرار گرفتند. در آزمایش­های تجربی استفاده از این دو رینگ مشاهده شد که عمر سوپاپ با رینگ فولادی، 145 روز است. درحالی­که، سوپاپ با رینگ کربن-پیک بعد از گذشت 210 روز سالم بود. مهم­ترین علت شکست در رینگ فولادی مربوط به توزیع نامناسب نیروهای ناشی از فنرهایی است که در زیر سطح رینگ قرار دارند. یکی دیگر از عوامل شایع خرابی در این سوپاپ­ها مربوط به تنش­های وارده از طرف فنرها به دیواره­های محل قرارگیری آنها است. بنابراین در این مقاله، به بررسی تنش­ها در محفظه­ی قرارگیری فنرها که جزء نقاط بحرانی در طراحی و ساخت سوپاپ­ها­ است، نیز پرداخته شده است. با استفاده از کدهای تجاری کارآ مانند آباکوس، مراحل طراحی و تحلیل سوپاپ در شرایط شبه­استاتیکی انجام شده است. فشار­ها و تنش­های وارده به محفظه فنر و خود رینگ در شرایط استفاده از رینگ فولادی بیشتر از رینگ کامپوزیتی کربن-پیک است. نتایج به­دست آمده از شبیه­سازی عددی با مشاهدات تجربی مطابقت خوبی را نشان می­دهند. ضمناً با استفاده از معادلات جریان مقدار ضخامت مناسب برای رینگ تعیین شده است.
 
     

دریافت: ۱۳۹۷/۶/۱۹ | پذیرش: ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ | انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۲۸

ارسال نظر درباره این مقاله : نام کاربری یا پست الکترونیک شما:
CAPTCHA code

ارسال پیام به نویسنده مسئول